Eredmények - III. Magyar Speciális Független Filmszemle, Budapest

2017. október 26-27.

A Szemle nagydíja (NMHH 2x250.000 Ft)

Boldog esély - Cziráki Zsolt, Ásotthalom Segítő: Czöndörné Mohai Ibolya

Balu – Czakó Adorján, Paréjné Czoborczy Tamara, Laboda Tímea, Chilton Flóra, Bükki Bence, Karnevál Produkciós Műhely Bt. - Budapesti Metropolitan Egyetem

Aranyszárny nagydíj (EMMI – MANK 2x 100.000 Ft)

Az elveszett madár – Lengyel Krisztina, Szentgotthárdi Szakosított Otthon Segítő: Gaál Balázs

Megtörve - Macsuga Zsolt, Bágyogszovát Segítő: Récsányi Szimonetta

Arcaink nagydíj (MNF technikai eszköz jutalmak)

Ábrahám Krisztina - Mizsei Szabolcs, Dömösd

Életre ítélve – Koleszár István és az Ágfalvi Pszichiátriai Betegek Otthonának Filmes Csapata Segítő: Szalay József  

Együtt közösségi nagydíj (MNF technikai eszköz jutalmak)

Sorsfordító – Dicső Dániel, Gömbösné Hideg Viktória, Budakalász

Summa Cum Laude, A tízes lista, Vissza a jövőből, A Boccia

NYEK Mozgásjavító, Budapest Segítő: Szalay Kristóf

Közönségdíj

Ébressz fel – Budapest XV. kerületi ÉNO

ELTE-BGGYK különdíjak (2x25.000 Ft)

„Méltóság” különdíj a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Méltóság” különdíja (a legméltóbb fogyatékosság ábrázolásért)

Balu – Czakó Adorján, Paréjné Czoborczy Tamara, Laboda Tímea, Chilton Flóra, Bükki Bence, Budapesti Metropolitan Egyetem

„Egymástól tanulunk” különdíj a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Egymástól tanulunk” különdíja (a gyógypedagógus-képzésben legjobban felhasználható, a hallgatók közötti szakmai eszmecserét élénkítő filmért)

Karmák – Ica néni – Kinter Alexandra, Tóth Bálint, Soós Csaba, V. Molnár András, Szabó Béla, Horváth Balázs Északi Támpont Közhasznú Egyesület, Budapest

 

A zsűri különdíjai

Legjobb idegen nyelvű film (megosztva): Brothers of Silence - Taylan Mintaş, Erol Mintaş, Taylan Mintaş Segítő: Selcan Mintaş, Sedat Yıldız Mintaş Film Isztambul, Törökország 1:26:26

If a could choose… - Žarko Sebić, Mirjana Isakov, Center for social inclusion Segítő: ŠOSO Milan Petrović, Braće Ribnikar, Szerbia

Legszemélyesebb hangvételű film: Tavaszi újjászületés – Vadas László, AURA Egyesület, Budapest Segítő: Liling Tamás

Elsőfilmes különdíj: Más ez a szerelem? – Bozzai Edina, Horváth Gábor Miklós, Málovits Norbert, Szabó Bianka FÉHE Nonprofit Kft. Szombathely Segítő: Sarlainé Albert Lívia

Legjobb rendezés: Magamba zárva – Füzesi Tamás, Vác Segítő: Legány Réka

Legjobb fikciós rövidfilm: Messze az otthon – Gál Sándor, Vecsés

Legjobb dokumentumfilm: Marad a remény – Kabai László, Karcag

Legjobb portréfilm: Mónika számára nincs lehetetlen - Rózsa Anikó, Góbor Ervin, Marko Stepanović, Surányi Zoltán. Vajdasági Televízió, Magyar nyelvű műsorok rovata

 

Dicsérő oklevelek

Szavaktól bezárva – Gömbös Marcell, Gömbös Olivér, Budakalász Segítő: Gömbösné Hideg Viktória

Csoda a szöviben – Sándor Tamás, Kaposvár

Rumi bulik Szombathelyen - Rum-Kastély EGYMI Média Szakköre Segítő: Ihász-Kozmor Barbara, Győrváry-Góth Szilvia

Világlátó Baltazár – Elek Dóra, Gózon Francisco, Kende Júlia, Kovács Béla, Bohács Tamás, Baltazár Színház Alapítvány, Budapest

A papírrepülő – Gyukin Milovan, Budapest Segítő: Reszeli-Soós András, Paulisinecz Éva, Modla Zsuzsanna, Farkas Esztella, Gál Bianka, Bezdány Zoltán

Múltból jelen - Kálmány Gyula, Heves Megyei Aranyhíd Egyesített Szociális Intézmény Segítő: Utiné Antal Judit

Egész vagyok, és Te? – Menyhárt Barbara, Pozsgay Dóra, Babinszki Vera, Tolner Veronika, Szvirida Ani, Vincze Zsuzsanna, Kocsis Nikol, Kováts Tímea, Budapest

Ábrándvilág – M. Nagy László Helemba, Szlovákia Segítő: Batta György, Dutka Tamás, Tóth Irén, Varga Attila

AUTIZMUS - Kinter Alexandra, Tóth Bálint, Gubcsó Balázs, Soós Csaba, Pere András, Muskovszky András Északi Támpont Közhasznú Egyesület, Út a Mosolyért Alapítvány

A szeretet tava – Kiss Ferenc Segítő: Őri László, Alpokalja Szociális Központ Peresznye Telephely

A tatai filmes tábor – Nyíri László, Ivánfi Tibor Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Fenyves Otthon, Bánhalma-Kenderes

Szomjúság - Kacimbarisz Tanaszisz, Záborszky Orsolya, Galambosi Tamás (Szolnok) Budapest XV.kerület ÉNO Újpalota Média csoportja Segítő: Busi Juliánna, Sinka Erika

Mennyei leves - Györe Hunor Segítő: Karácsony Éva, Szombathely

Varázslat – Biczó Levente, Táplánszentkereszt Segítő: Babinszkiné Kozma Teréz, Ihász-Kozmor Barbara

A pillanat értéke - Hozleiter Fanni Mosolyka, Pegasus Envoyé, Te döntesz Kft. Budapest

Békafecnik – Helstáb Martin, Pécs

 

Értékelő zsűri

Dr. Radványi Katalin főiskolai tanár, ELTE- BGGYK

Janisch Attila filmrendező, Érdemes Művész

Kakasy Dóra színművész

Szaffner Gyula ügyvivő szakértő, ELTE-BGGYK

 

Gratulálunk a Díjazottaknak!

Last modification: K 21 nov. 2017

TÁMOGATÓINK / PARTNEREINK: