Filmszemle részletes program, a versenyfilmek listája 2017

A III. Magyar Speciális Független Filmszemlére minden eddiginél több, összesen 87 film érkezett Magyarországról, a határon túlról és külföldről. A nagyszámú nevezés miatt a rendezvény felépítésében és a versenyprogram összeállításában kénytelenek voltunk változtatásokat bevezetni. Az előzsűrizés főként a hosszabb, 20 percet meghaladó filmeket érintette, mert fontosnak tartottuk, hogy minél több alkotó csoport filmje kerülhessen vetítésre az alig másfél napos rendezvényen.

A versenyprogramba került 74 film megtekinthető a III. Magyar Speciális Független Filmszemlén. A rendezvény 2017. október 26.-án 9 órakor veszi kezdetét és október 27.-én a 16 órakor kezdődő díjátadóval ér véget. A Filmszemle ideje alatt az alkotóknak lehetőségük lesz a zsűri tagjaival beszélgetni alkotásaikról, az értékelések október 26.-a délutánjától folyamatosan tartanak.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! 

Részletes program, vetítési sorrend

A műsorfüzet letölthető pdf-ben

2017. október 26.

9:30-13:00 (3:35:00)

  1. Summa Cum Laude - 12A + NYEK Mozgásjavító, Budapest Segítő: Szalay Kristóf 17:13
  2. Kerekes keretek - Alpokalja Szociális Központ Peresznye Telephely Mentálhigiénés Csoport 5:00
  3. Szülővárosom Tiszafüred – Bényei Kálmán Nyíri László, Ivánfi Tibor Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Fenyves Otthon, Bánhalma-Kenderes 1:25
  4. Családi nap - Bódi Zoltánné, Kapin Ágnes, „Platán” Integrált Szociális Intézmény, Tiszaug 6:04
  5. Múltból jelen - Kálmány Gyula, Heves Megyei Aranyhíd Egyesített Szociális Intézmény Segítő: Utiné Antal Judit 7:13
  6. Harmónia és Fordulat klubjaink bemutatkozó filmje – Stibál Róbert, Szabó Szilvia Harmónia és Fordulat Klub, Orosháza 10:57
  7. Mennyország kapujában – Ágfalvi Pszichiátriai Betegek Otthonának Filmes Csapata Segítő: Szalay József 6:22
  8. Remény – Lukács Tamás, Szentgotthárdi Szakosított Otthon Segítő: Gaál Balázs 4:30
  9. Időt kérek! - Vass Sancy, Püspökladány 7:20
  10. Ábrándvilág – M. Nagy László Helemba, Szlovákia Segítő: Batta György, Dutka Tamás, Tóth Irén, Varga Attila 7:34
  11. Nem adom fel - Tóth Zoltán, Monor 15:20
  12. Rumi bulik Szombathelyen - Rum-Kastély EGYMI Média Szakköre Segítő: Ihász-Kozmor Barbara, Győrváry-Góth Szilvia 4:50
  13. Más ez a szerelem? – Bozzai Edina, Horváth Gábor Miklós, Málovits Norbert, Szabó Bianka FÉHE Nonprofit Kft. Szombathely Segítő: Sarlainé Albert Lívia 4:08
  14. AUTIZMUS - Kinter Alexandra, Tóth Bálint, Gubcsó Balázs, Soós Csaba, Pere András, Muskovszky András Északi Támpont Közhasznú Egyesület, Út a Mosolyért Alapítvány 9:34
  15. Megtörve - Macsuga Zsolt, Bágyogszovát Segítő: Récsányi Szimonetta 2:16
  16. Őszi kirándulás – Blinov Elemér, Kaposvár 7:55
  17. Ábrahám Krisztina - Mizsei Szabolcs, Dömösd 9:30
  18. Hullámvölgy - Bánfi Bence, Budapest 14:17
  19. Igazgyöngy - Gréz Ferenc Igazgyöngy Általános Iskola, Dabas Segítő: Tamás Kriszta 10:15
  20. Ahol bent süt a nap – Gárdonyi Edit, Timár Péter és az InnerSun osztály Szép Jelen Alapítvány, Gánt 12:54
  21. Izida, ahol színesebbek a hétköznapok... - Rózsa Anikó, Góbor Ervin, Alksandar Ljiljak vágó, Cvernjek Anikó Vajdasági Televízió, Magyar nyelvű műsorok rovata 15:18
  22. PTSD – Vizi Dániel, Völcsi Péter, Korsós Gréta, Korcsmáros Tamás, Egerszegi Boglárka, Horváth Lívia Ócsai Bólyai János Gimnázium Segítő: Mészáros Gábor, Koroknai László 3:42
  23. Rain - Borsodi Gabriella, Zaja Roland, Enyed Csaba, Szenes Andrea, Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Intézmény, Budapest 17:23
  24. Sorsfordító – Dicső Dániel, Gömbösné Hideg Viktória, Budakalász 11:17
  25. Mennyei leves - Györe Hunor Segítő: Karácsony Éva, Szombathely 2:03

13:00-14:00 Ebédszünet

14:00-18:00 (4:04:00)

  1. Szomjúság - Kacimbarisz Tanaszisz, Záborszky Orsolya, Galambosi Tamás (Szolnok) Budapest XV.kerület ÉNO Újpalota Média csoportja Segítő: Busi Juliánna, Sinka Erika 5:50
  2. Fortuna – Bella Renáta, Buri Viktória, Csabai Zoltán, Pálinkó Erika, Tallósi Noémi Csongrád Megyei Napsugár Otthon Ópusztaszeri Otthona 6:40
  3. Balu – Czakó Adorján, Paréjné Czoborczy Tamara, Laboda Tímea, Chilton Flóra, Bükki Bence, Budapesti Metropolitan Egyetem 29:50
  4. Megtanultunk önállóak lenni – Major Gyula, Békéscsaba Segítő: Kovács Ágnes, Thury Gábor 26:30
  5. Egész vagyok, és Te? – Menyhárt Barbara, Pozsgay Dóra, Babinszki Vera, Tolner Veronika, Szvirida Ani, Vincze Zsuzsanna, Kocsis Nikol, Kováts Tímea, Budapest 3:12
  6. Szomorúságból vidámság – Táplánszentkereszti Apáczai Csere János Általános Iskola Filmes csapata Segítő: Babinszkiné Kozma Teréz, Ihász-Kozmor Barbara 4:10
  7. Állatasszisztált terápia – Szőgyényi Adrienn, Bakos Attila, Törös László Alföldi Televízió, Debrecen 16:22
  8. Érdekes Témák – Érdekes Emberek - Gárdonyi Edit, Szép Jelen Alapítvány, Gánt Segítő: Krokovay Ábel 5:40
  9. Magamba zárva - Füzesi Tamás, Vác Segítő: Legány Réka 5:40
  10. A papírrepülő – Gyukin Milovan, Budapest Segítő: Reszeli-Soós András, Paulisinecz Éva, Modla Zsuzsanna, Farkas Esztella, Gál Bianka, Bezdány Zoltán 6:15
  11. Járda és tűzrakó – Perbál építőtábor – Máté Albert, Potyondi Gergő Képkocka, Budapest Segítő: Alföldi Kristóf, Bozsik Máté, Tomasovszky Péter 5:42
  12. A pillanat értéke - Hozleiter Fanni Mosolyka, Pegasus Envoyé, Te döntesz Kft. Budapest 5:00
  13. Messze az otthontól – Gál Sándor, Vecsés 13:52
  14. Hat lábon – Swiderski Anna, Velence Segítő: Dr. Dallos Csaba 33:20
  15. A tízes lista - 9 NYEK Mozgásjavító, Budapest Segítő: Szalay Kristóf 5:42
  16. Szakadékba taszítottak?! - Szabó Renáta, Házi Fruzsina, Himer Adrián, Bengery Zoltán Segítő: Tóth Szimonetta, Lovas-Tóth Kata Karácsonyi János Katolikus Gimnázium, Gyula 5:11
  17. Vissza a jövőből - 12A + NYEK Mozgásjavító, Budapest Segítő: Szalay Kristóf 2:30
  18. Nyaralás - Varga Fruzsina, Veszprém Megyei ÉFOÉSZ Közhasznú Egyesület, Tapolca 5:36
  19. Világlátó Baltazár – Elek Dóra, Gózon Francisco, Kende Júlia, Kovács Béla, Bohács Tamás, Baltazár Színház Alapítvány, Budapest 55:37

18:00-19:00 Szünet

19:00-22:00 (1:49:00)

  1. Csoda a szöviben – Sándor Tamás, Kaposvár 21:28
  2. Brothers of Silence - Taylan Mintaş, Erol Mintaş, Taylan Mintaş Segítő: Selcan Mintaş, Sedat Yıldız Mintaş Film Isztambul, Törökország 1:26:26

 2017. október 27.

9:00-13:00 (3:50:11)

  1. A Boccia - Bogdán Dániel, Mozgásjavító, Budapest Segítő: Szalay Kristóf 9:20
  2. Békafecnik - Helstáb Martin, Pécs 10:50
  3. Ébressz fel - Gorán Sándor, Kacimbarisz Tanasisz, Záborszky Orsolya, Budapest XV.kerület ÉNO Újpalota Média csoportja Segítő: Busi Juliánna, Sinka Erika 5:36
  4. Apáról fiúra - Németh Györgyi, Bozsik Andrea, Szalay Tamás FÉHE Nonprofit Kft. Szombathely 4:00
  5. Láthatatlan kötelék – Erdődy Adrienn, Szathmári Tamás, Kisteleki Márton, Budapest 2:20
  6. Akadálymentes szerelem - Bódi Zoltánné, Kapin Ágnes, „Platán” Integrált Szociális Intézmény, Tiszaug 5:07
  7. Tavaszi újjászületés - Vadas László, AURA Egyesület, Budapest Segítő: Liling Tamás 9:05
  8. Ez vagy az - Tóth Zoltán, Monor 3:00
  9. Együtt boldogabb – Kovács Beatrix, Bioritmus Európai Tehetségközpont, Pécs 8:30
  10. A tata filmes tábor – Nyíri László, Ivánfi Tibor Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Fenyves Otthon, Bánhalma-Kenderes 12:00
  11. A szeretet tava – Kiss Ferenc Segítő: Őri László, Alpokalja Szociális Központ Peresznye Telephely 4:46
  12. A sütés – Rácz János, Ivánfi Tibor, Nyíri László Segítő: Tóthné Nagy Ágnes, Fenyves Otthon, Bánhalma-Kenderes 1:36
  13. Boldog esély - Cziráki Zsolt, Ásotthalom Segítő: Czöndörné Mohai Ibolya 6:50
  14. Cselezés, és ami utána jön… - Rum-Kastély EGYMI Média Szakköre Segítő: Ihász-Kozmor Barbara, Győrváry-Góth Szilvia 5:21
  15. Inkluzív karate – Szabó Linda, Jecs Viktor, Halász Attila Bendek20 Tehetségpont, Budapest 6:50
  16. If a could choose… - Žarko Sebić, Mirjana Isakov, Center for social inclusion Segítő: ŠOSO Milan Petrović, Braće Ribnikar, Szerbia 8:50
  17. Mónika számára nincs lehetetlen - Rózsa Anikó, Góbor Ervin, Marko Stepanović, Surányi Zoltán. Vajdasági Televízió, Magyar nyelvű műsorok rovata 9:54
  18. Marad a remény - Kabai László, Karcag 17:10
  19. Pionír – Borsodi Gabriella, Zaja Roland, Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Intézmény, Élni akarunk Alapítvány, Budapest 13:50
  20. Para Norma - Pogonyi Gábor, Heves Megyei Aranyhíd Egyesített Szociális Intézmény Segítő: Utiné Antal Judit 4:58
  21. Kakukkfészek – Radó Denise, Deme Gábor, Sok a duma Színjátszó kör, Tarjáni Erika Liget Otthon Szolnok 34:37
  22. Szavaktól bezárva – Gömbös Marcell, Gömbös Olivér, Budakalász Segítő: Gömbösné Hideg Viktória 2:43
  23. Minden rendben, minden Rap-ben - Koltai Balázs Segítő: Karácsony Éva, Szombathely 3:20
  24. Varázslat – Biczó Levente, Táplánszentkereszt Segítő: Babinszkiné Kozma Teréz, Ihász-Kozmor Barbara 2:00
  25. Az elveszett madár – Lengyel Krisztina, Szentgotthárdi Szakosított Otthon Segítő: Gaál Balázs 3:33
  26. Karmák – Ica néni – Kinter Alexandra, Tóth Bálint, Soós Csaba, V. Molnár András, Szabó Béla, Horváth Balázs Északi Támpont Közhasznú Egyesület, Budapest 13:10
  27. Életre ítélve – Koleszár István és az Ágfalvi Pszichiátriai Betegek Otthonának Filmes Csapata Segítő: Szalay József 16:00
  28. Virágom, virágom… - Janzsó Cecília, Down Alapítvány, Budapest Segítő: Bege Nóra 0:54

13:00-16:00 Ebédszünet, szünet

16:00-17:00 Ünnepélyes díjátadó

 

III. Magyar Speciális Független Filmszemle, Budapest

Értelmi fogyatékkal élők, pszichiátriai- és szenvedélybetegek, valamint civil függetlenfilmesek és diákok filmszemléje

 A rendezvény fővédnöke

dr. Kollarik Tamás

Médiatanács-tag, a Magyar Média Mecenatúra Program koordinátora

Védnök

dr. Mogyorósi Sándor

jegyző, Budapest Főváros VI. kerület Terézváros Önkormányzata

Értékelő zsűri

Dr. Radványi Katalin főiskolai tanár, ELTE- BGGYK

Janisch Attila filmrendező, Érdemes Művész

Kakasy Dóra színművész

Szaffner Gyula ügyvivő szakértő, ELTE-BGGYK

Helyszín

Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér, Budapest, 6. ker. Eötvös u. 10.

Időpont

2017. október 26-27.

Megnyitó: 2017. október 26. 9 óra

Ünnepélyes díjátadó: 2017. október 27. 16 óra

 

A belépés ingyenes!

A rendezvény ideje alatt lehetőség van a zsűrivel való beszélgetésre, a vélemények meghallgatására.

A változtatások jogát a szervezők fenntartják.

 

Információ:

Magyar Speciális Mozgókép Egyesület

Tel.: +3670/281-78-36 E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Levelezési cím: 9730 Kőszeg2, Pf. 16

Web: www.msmke.net

Facebook: facebook.com/specmozgokep

 

Szervezők: Magyar Speciális Mozgókép Egyesület, Magyar Speciális Művészeti Műhely egyesület

Támogatók: Magyar Nemzeti Filmalap Zrt., Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Nemzeti Együttműködési Alap, Nemzeti Kulturális Alap, Eötvös10 Közösségi- és Kulturális Színtér, Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány, Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar

 

0408717
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
88
109
869
20834
2033
4074
408717
Your IP: 54.81.196.35
2018-08-17 20:31

TÁMOGATÓINK / PARTNEREINK: